
Artikelen / Koor Van De Week, Koormuziek
Vocalgroup VOICE is het Blijde Klanken Koor Van De Week
12 juli 2025'Het is allemaal leuk en aardig dat Martin Mans altijd met mannenkoren en mannenensembles in de weer is, maar het zou óók wel leuk zijn als hij een keer met een gemengd koor aan de slag zou gaan'. Met die gedachte stapten een aantal zangeressen in 2013 op Martin af. Hun vader zong bij de Urker Mans Formatie, dus ze wisten wel een beetje wat ze van Martin konden verwachten.
Martin Mans stond open voor het idee en stelde voor dat hij het een groep van 30 zangeres tussen de 18 en 40 jaar wel wilde proberen. Bij de audities kwamen meer dan 100 auditanten langs. Met de oorspronkelijke groep oefende men eens per drie weken en werd er een aantal keer per jaar opgetreden. Tegenwoordig wordt er vooral op projectbasis gerepeteerd in de Breepleinkerk van Rotterdam.
'VOICE is mijn 'muzikale hobby', aldus Martin. 'VOICE is de kers op de taart wanneer ik met álle mannenkoren samen zing. In een stampvolle Sint-Janskerk, waar al m'n mannenkoren meezingen, hoor je VOICE er nog steeds bovenuit'. Het ensemble zingt een mix van klassiek en geestelijke repertoire, maar maakt af en toe ook uitstapjes met pop- of filmmuziek.
Komende week hoor je muziek van het 'Fly With Me'-album meerdere keren per dag op Groot Nieuws Radio Blijde Klanken. Op zondag 13 juli is Martin Mans in 't Heerlijk Loflied te gast voor een gesprek over VOICE.