
Joris Linssen over zijn voorstelling en The Passion: “Die compassie raakte mij enorm”
1 april 2026Joris Linssen gaat van het theater naar televisie en weer terug! Hij is druk bezig met zijn nieuwe voorstelling 'Lieve Hemel' en ondertussen staat hij ook nog op het podium van The Passion. In de Lunchroom vertelt hij wat mensen kunnen verwachten op beide podia.
Drie verhalen die samenkomen
Joris noemt zijn voorstelling een mix tussen klassiek en levenslied. Daar komt een hele eigen muziekstijl uit voort. Naast de muziek, is er ook een verhaal waarin je als bezoeker wordt meegenomen. Dat verhaal bestaat uit drie verhaallijnen.
De eerste komt uit de Bijbel. “De eerste verhaallijn is het verhaal van Ruth uit het Oude Testament. De kern daarvan is dat zij als vreemdeling uiteindelijk wordt geaccepteerd en geworteld raakt in Bethlehem. En die lijn loopt in het Nieuwe Testament weer door naar Jezus.”
Verhalen voor vandaag
Het zijn juist de oude verhalen uit de Bijbel, zoals dat van Ruth, die ons nu nog veel kunnen leren: “De moraal van dat verhaal is dat het niet alleen gaat over loyaliteit, maar ook over het feit dat Jezus zelf een afstammeling is van een migrant. En dat is belangrijk om te weten in deze tijd.”
Daarnaast deelt hij persoonlijke lessen. “De tweede lijn zijn de levenslessen die ik zelf in mijn eigen leven heb geleerd.” En er is nog een derde verhaal dat hem diep raakt. “De derde lijn gaat over de moedige mensen in de Open Hof in Kampen, waar nu al bijna 500 dagen een Oezbeekse familie in kerkasiel ondergedoken zit.”
Op het podium bij The Passion
Naast zijn tour is Joris dit jaar ook te zien in The Passion. “Ik heb maar een heel klein rolletje hoor, als discipel.”
Toch maakte de rol veel indruk op hem: “We hebben vijf dagen gerepeteerd met z'n allen en dat was echt fantastisch. Het voelde als een soort groep 8 schoolreis, de eindmusical, dat idee.”
Er zijn dit jaar weer twee edities van The Passion. Een live-versie op Witte Donderdag en een vooraf opgenomen uitzending met Hemelvaart. Bij die opnames werd Joris geraakt: "In een bos bij Dwingeloo zag ik de twee Maria’s: Maria, de moeder van Jezus, en Maria Magdalena, gespeeld door Roxeanne Hazes en Anouk Maas. Dat kwam opeens zo binnen. Opeens viel het kwartje, als je die twee vrouwen ziet, ze spelen het geweldig. Die compassie die ze uitstralen, dat raakte mij enorm. Prachtig."




