
Aanbiddingsleider Brian Doerksen overleden
21 juli 2026De Canadese aanbiddingsleider en liedschrijver Brian Doerksen is overleden. Met zijn muziek bereikte hij miljoenen christenen wereldwijd. Zijn liederen werden gezongen in kerken, op conferenties en in huiskamers over de hele wereld. De afgelopen dagen leefden veel mensen mee met hem en zijn gezin, nadat bekend werd dat hij ernstig ziek was. Hij laat een grote muzikale erfenis achter.
Brian Doerksen was jarenlang actief als aanbiddingsleider en werkte mee aan verschillende projecten binnen de internationale christelijke muziekwereld. Zijn lied Come, Now Is the Time to Worship werd wereldwijd een bekend aanbiddingslied. In Nederland kennen veel mensen de vertaling Kom Nu Is De Tijd. Daarnaast kregen ook liederen als The River, Refiner's Fire en I Lift My Eyes Up (Psalm 121) een Nederlandse vertaling in de bundel van Opwekking.
Het draaide bij Brian Doerksen nooit alleen om succes of bekendheid. In interviews vertelde hij regelmatig dat aanbidding voor hem vooral ging over een echte ontmoeting met God.
De afgelopen dagen werd duidelijk dat Brian Doerksen ernstig ziek was. Bij hem werd kanker in stadium 4 vastgesteld. Zijn familie deelde updates over zijn gezondheid en vroeg om gebed. Helaas ging zijn gezondheid heel snel achteruit. 21 juli overleed Brian op 60-jarige leeftijd. We wensen zijn vrouw Joyce, hun kinderen, familie en vrienden Gods nabijheid en troost toe.
In De Nieuwe Morgen vertelde presentator Hans over wat Brian Doerksen zo bijzonder maakte en waarom zijn muziek zo raakt.





