
Artikelen / Groot Nieuws Radio helpt
Samen in actie met Compassion: Zij ziet een betere toekomst
10 maart 2026Elke moeder wil hetzelfde: dat je kind een goede toekomst krijgt. Een toekomst vol kansen, gezondheid en hoop. Maar voor moeders die leven in extreme armoede is dat allesbehalve vanzelfsprekend. Daarom komen we op vrijdag 13 maart samen met Compassion in actie voor moeders en baby's in armoede. Ons doel? Dat zij een betere toekomst gaan zien.
De eerste duizend dagen maken het verschil
In landen als Tanzania en Oeganda is zwanger zijn en een kind krijgen net zo bijzonder als hier. Tegelijk zijn de uitdagingen daar veel groter. De eerste duizend dagen van een mensenleven zijn cruciaal voor de ontwikkeling van een kind. Juist in die periode is goede zorg, voeding en begeleiding ontzettend belangrijk.
Door gebrek aan medische zorg en slechte hygiëne is het sterftecijfer in de landen waar Compassion werkt nog altijd hoog. Daarom zetten Compassion en Groot Nieuws Radio zich samen in voor moeders en hun baby’s. Via het moeder- en babyprogramma krijgen gezinnen steun in die eerste, kwetsbare periode. Zo krijgen kinderen de kans om gezond op te groeien en kunnen moeders weer vooruitkijken en zeggen: “Ik zie een betere toekomst.”
Verhalen en gesprekken op de radio
Op vrijdag 13 maart hoor je de hele dag verhalen, gesprekken en reportages op Groot Nieuws Radio. Zo praten we in Brandstof met Kees Kraayenoord en Harriët Hofsink over het moeder- en babyprogramma van Compassion. Wat betekent dit programma voor moeders wereldwijd? En welke rol speelt de lokale kerk daarbij?
Kees ging zelf mee op reis met Compassion. Hij vertelt wat hij daar heeft gezien en wat het met hem deed. Ook deelt hij hoe zijn blik op het leven is veranderd, nu hij zelf opa is geworden.
Verschillen tussen hier en daar
Tijdens de actiedag hoor je ook een reportage over kraamhulp in Nederland. Hoe zien de eerste dagen van een baby hier eruit? Welke zorg krijgen moeders en kinderen direct na de geboorte?
Tegelijk staan we stil bij het contrast met landen waar die zorg niet vanzelfsprekend is. Daar kan een gebrek aan medische hulp of hygiëne grote gevolgen hebben voor moeder en kind.
Muziek en verhalen
Ook verschillende artiesten schuiven aan in de studio. Ann Michelle Lee en Maaike Koelewijn vertellen in Backstage over het bijzondere lied dat zij speciaal voor Compassion schrijven. Maaike verwacht zelf een kindje, waardoor het thema van de dag voor haar extra dichtbij komt.
Daarnaast hoor je Chiel Naber en Esther van Charis Music in De Dag Van Vandaag. Zij delen hun ervaringen van een reis naar Kenia en vertellen wat het met hen deed om het werk van Compassion daar met eigen ogen te zien.
Doe jij mee?
Samen willen we moeders laten weten: je staat er niet alleen voor. Met jouw steun krijgen zij hulp in de eerste duizend dagen van het leven van hun kind. En dat maakt een wereld van verschil.
Wil je meedoen? Ga naar compassion.nl/radio en help mee, zodat moeders kunnen zeggen:“Ik zie een betere toekomst.”





