
Artikelen / Groot Nieuws Radio helpt
Samen in actie voor vervolgde christenen in China
7 september 2026Woensdag 9 september staan we de hele dag stil bij christenen in China. Samen met SDOK komen we in actie voor voorgangers, gezinnen en kerken die onder grote druk staan vanwege hun geloof. Het thema van de actiedag is: Vervolgd, maar volhardend.
De vervolging in China neemt toe. Huiskerken worden gesloten, voorgangers gevangengezet en de overheid houdt christenen nauwlettend in de gaten. Toch blijven Chinese christenen samenkomen, bidden en het Evangelie delen. Tijdens de actiedag luister je naar hun verhalen en hoor je hoe jij hen kunt versterken.
Vervolgd, maar volhardend
In China kan het volgen van Jezus grote gevolgen hebben. Voorgangers en gemeenteleden krijgen te maken met toenemende druk en ook gezinnen van gevangengenomen christenen worden geraakt. Toch laten veel christenen zich niet tegenhouden. Hun geloof blijft overeind, ook al vraagt het heel veel van hen.
Daarom staat deze dag in het teken van verhalen van volharding. Je hoort onder meer over Chinese voorgangers en ontdekt hoe SDOK kerken en leiders helpt om met de toenemende druk om te gaan. Ook muziek krijgt een bijzondere plek: want wat betekent een lied als je midden in het lijden zit?
Zo help je mee
Tijdens de actiedag kun je op verschillende manieren bijdragen:
- Voor €10 geef je één dag steun aan een familie van een Chinese gevangene.
- Met €20 maak je drie minuten christelijke radio in China mogelijk.
- Voor €50 verspreid je twee Chinese Bijbels.
- Met €105 krijgt een Chinese voorganger één dag training om te leren omgaan met de toenemende druk.
Elke gift wordt verdubbeld door een ondernemer die dit project een warm hart toedraagt. Jouw bijdrage telt dus dubbel mee! Wil jij meedoen? Dat kan via sdok.nl






