
Zorgen om familie in Iran en toch hoop houden: "God doet uiteindelijk alles"
3 februari 2026Het nieuws en de beelden uit Iran zijn heftig. Beelden van protesten, geweld, angst en onzekerheid. Het land lijkt steeds verder weg te zakken in wanhoop. Voor veel mensen voelt Iran als een plek waar vrijheid en vrede ver te zoeken zijn. En juist daarom gebeurde er afgelopen vrijdag iets bijzonders in Nederland: er werd gebeden en gezongen voor Iran.
In De Dag Van Vandaag sprak Laurens met Ehsan Soltani, een Iraanse christen die dertien jaar geleden met zijn vrouw naar Nederland vluchtte. In de Basiliek in Veenendaal organiseerde hij een internationale aanbiddingsbijeenkomst voor zijn geboorteland. Een moment van hoop, midden in het donker.
Leven in spanning en stilte
Ehsan woont nu in Nederland, maar zijn familie leeft nog in Iran. Contact met hen is moeilijk en onzeker, vooral door internetstoringen en afsluitingen. “Het laatste wat we van hen hebben gehoord is dat ze op dit moment lichamelijk veilig zijn, maar dat het heel spannend is,” vertelt hij.
“Soms werkt het internet slecht en is contact moeilijk", legt Ehsan uit. “Op andere momenten is er geen internet en hebben we geen nieuwe update. Dat is elke dag anders.”
Vluchten om in leven te blijven
De keuze om Iran te verlaten was geen makkelijke. De problemen met de overheid speelden al generaties lang in zijn familie. “Die problemen begonnen al in de tijd van mijn opa en zijn door de jaren heen steeds erger geworden,” zegt Ehsan. “Op een gegeven moment werd duidelijk dat het niet zou stoppen.”
Het gevaar kwam heel dichtbij. “Mijn oom is vermoord. Wij kregen ook zelf problemen en bedreigingen. Toen wist ik dat ik moest vluchten uit Iran.” Vluchten was geen droom, maar een manier om te overleven.
Hoop die niet verdwijnt
Ondanks alles gelooft Ehsan dat Iran niet vergeten is. Dat verandering mogelijk is, ook al lijkt die ver weg: “Ik geloof dat Iran vrij kan worden, maar dat het een lange en moeilijke weg is,” zegt hij. “Verandering moet vooral van binnenuit komen.” Zijn hoop ligt bij God. “Ik geloof dat God uiteindelijk alles doet. Hij kan Iran vrijmaken.”
Aanbidding als antwoord
Afgelopen vrijdag kwamen Iraanse christenen samen om te bidden en God te aanbidden. Niet omdat alles goed is, maar juist omdat dat niet zo is.
“We kwamen samen met Iraniërs om te bidden en God te aanbidden,” vertelt Ehsan. “Het is mijn droom, die ik vijf jaar geleden kreeg.”
Die bijeenkomst was een teken van hoop. Een manier om licht te brengen op een plek waar het donker lijkt te overheersen. Ehsan vraagt ons vooral om mee te blijven bidden. “Bid alsjeblieft voor bescherming van de mensen in Iran en voor vrede op straat. Bid voor kracht en moed voor de kerk in Iran.”
Afbeelding: Daphne Lucker






